Вітамін С необхідний для синтезу колагену.
Аскорбат служить кофактором проліл- і лізілгідроксілаз - ферментів, що відповідають за стабілізацію і утворення перехресних зв'язків. Він також може безпосередньо стимулювати синтез шляхом активації транскрипції і стабілізації мРНК проколагену. Цинга - модель фізіологічних змін, що виникає при дефіциті Вітаміну С і порушенні біосинтезу колагену.
У зв'язку з цим не дивно, що місцеве застосування Вітаміну С посилює синтез колагену в шкірі людини.
Біопсія шкіри жінок в постменопаузі, що прикладали до шкіри передпліч 5% L - аскорбінову кислоту і основу, показала збільшення рівня мРНК колагену I і III типів. Крім того, виявили підвищення рівня тканинного інгібітора металлопротеінази-1 (ТІМР-1), що вказує на те, що Вітамін С може зменшувати розпад колагену. Рівень мРНК еластину, фібрилярний і ТIMP-2 не змінився. Автори зазначили, що найбільший ефект від місцевого впливу Вітаміну С був отриманий при малому його надходженні з їжею і зробили висновок, що такий спосіб застосування покращує функцію клітин дерми.
L-аскорбінова кислота також впливає на біосинтез еластину. За даними досліджень in vitro, аскорбат може пригнічувати біосинтез еластину фібробластами.
Це може бути корисно для зменшення його накопичення, типового для фотостаріння шкіри.