10:00 - 17:30
Пн. - Пт.
Центелла Азіатська – секрет молодості шкіри

Мудра природа подарувала нам багато дивовижних рослин, які допомагають підтримувати не тільки здоров'я, а й красу. Центелла Азіатська є однією з таких рослин. Її цілющі властивості використовуються людиною вже понад 3000 років. У Ведах (священних древніх індуїстських текстах) її рекомендували як засіб для лікування шкірних захворювань, прокази, ревматизму, епілепсії, астми та інших недуг. Однак як косметичний інгредієнт Центелла привернула увагу дослідників лише в середині XIX століття.

Висока концентрація сапонінів (азіатикозіду, мадекасозиду, азіатікової та мадекасової кислот), вітамінів А, В і С, флавоноїдів, фенольних кислот, амінокислот та інших компонентів допомагає виявляти екстракту листя Центелли Азіатської цілий ряд яскравих цілющих властивостей.

Однією з найвідоміших таких властивостей екстракту є його здатність загоювати пошкодження та рани, не утворюючи при цьому рубців. Ще однією чудовою властивістю екстракту листя Центелли Азіатської є його здатність боротися із запаленнями. Завдяки цьому він чудово справляється з акне, екземою, псоріазом та іншими захворюваннями шкіри, усуває свербіж та почервоніння, заспокоює чутливу шкіру. Але й це ще не все. Активні компоненти екстракту листя Центелли Азіатської мають властивості стимулювати вироблення колагену, еластину та гіалуронової кислоти, запобігаючи таким чином передчасному старінню шкіри, розгладжуючи зморшки, надаючи шкірі пружності та підтягнутого вигляду.

А ще екстракт відмінно зволожує шкіру, запобігає трансепідермальній втраті води та підтримує оптимальний баланс її зволоженості.

Не можна залишити поза увагою антиоксидантні, протинабрякові та судинозміцнювальні властивості екстракту листя Центелли Азіатської – він чудово захищає шкіру від впливу УФ-променів та руйнівної дії вільних радикалів, усуває набряки та судинні зірочки.


Основні компоненти екстракту листя Центелли Азіатської

Тритерпенові сапоніни (азіатикозід, мадекасозид, азіатікова та мадекасова кислоти) – підвищують синтез колагену та гіалуронової кислоти, сприяють утримуванню вологи в шкірі та розгладжуванню зморшок, перешкоджають процесам старіння шкіри, відновлюють капіляри, пригнічують розвиток запалень, мають потужну антиоксидантну дію.

Центеллін, центелліцин – усувають подразнення шкіри, чинять загоювальну та розгладжувальну дію на шкіру.

Фітостерини (кампестерин, ситостерин, стигмастерин) – чинять заспокійливу, загоювальну та протизапальну дію на шкіру, сприяють відновленню її захисного бар'єра, що особливо важливо для сухої та чутливої шкіри. Покращують мікроциркуляцію, уповільнюють процеси старіння шкіри, сприяють активнішому виробленню колагену, захищають від впливу УФ-променів.

Глікозиди (фанкфунізид, ізофанкфунізид) – мають антиоксидантні властивості, сприяють збільшенню синтезу колагену.

Флавоноїди (рутин, кемпферол, кверцетин, антоціаніни) – підтримують еластичність судин, борються з куперозом, мають протинабрякову дію, заспокоюють чутливу шкіру. Стимулюють синтез колагену та гіалуронової кислоти, що, свою чергою, сприяє підтримці молодості та пружності шкіри. Захищають шкіру від руйнівної дії вільних радикалів, пригнічують ризик виникнення та розвитку пухлин.

Фенольні кислоти (хлорогенова та ізохлорогенова) – борються із запаленнями, допомагають зменшити пігментні плями, чинять антиоксидантну дію.

Розмаринова кислота (належить до поліфенолів) – виявляє антиоксидантні властивості, усуває запалення, має противірусну та антиканцерогенну дію. Бореться з процесами глікірування, повертаючи колагену втрачені властивості.

Комплекс амінокислот (аланін, серин, аспарагінова кислота, глутамінова кислота, лізин і треонін) ‒ має регенерувальну та омолоджувальну дію на шкіру, сприяє синтезу колагену, вирівнює тон шкіри. Прискорює загоєння ушкоджень, виявляє протизапальну дію. Є чудовим зволожувачем, відновлює водно-жировий баланс шкіри. Нейтралізує вільні радикали, уповільнює процеси старіння шкіри.

Таніни – запобігають проникненню бактерій у шкіру, мають протизапальну дію, усувають свербіж, борються з псоріазом, атопічним дерматитом та іншими захворюваннями. Звужують кровоносні судини, сприяють загоєнню ушкоджень та утриманню вологи у шкірі.

Гідрохотин (алкалоїд) – має протимікробну дію.

Комплекс мікроелементів (залізо, калій, мідь, цинк, кальцій, натрій, марганець, магній, кобальт) – посилює імунітет шкіри, бере участь у процесах її відновлення, прискорює загоєння ушкоджень. Стимулює синтез колагену, еластину та гіалуронової кислоти, нормалізує водний баланс у клітинах шкіри, попереджає появу зморшок та захищає шкіру від руйнівної дії вільних радикалів.

Хлорофіл – нормалізує pH-баланс шкіри, прискорює процес загоєння пошкоджень без утворення рубців. Бере участь у процесах стимуляції синтезу колагену та еластину, підвищує пружність шкіри, покращує її зовнішній вигляд. Бувши природним антибіотиком, допомагає шкірі боротися з бактеріями, що викликають розвиток вугрового висипу. Має антиоксидантну дію, захищає шкіру від вільних радикалів.

Вітамін А – стимулює вироблення колагену, еластину та гіалуронової кислоти, підвищуючи при цьому щільність шкіри, бореться з пігментними плямами. Захищає волокна колагену від руйнування.

Комплекс Вітамінів В (В1, В6, В12) – усуває почервоніння та лущення, благотворно впливаючи на чутливу шкіру. Захищає шкіру від передчасного старіння, стимулює оновлення її клітин.

Вітамін С – один із найвідоміших антиоксидантів, захищає шкіру від впливу вільних радикалів. Сприяє зволоженню шкіри та перешкоджає втраті вологи з її поверхні, нормалізує рівень PH, посилює природний імунітет шкіри. Усуває сліди постакне, бореться із запаленнями та подразненнями, вирівнює тон шкіри, освітлює її.

Крохмаль – цілюще впливає на чутливу шкіру, заспокоює її, бореться з лущенням та почервоніннями, сприяє відновленню клітин шкіри.


Основні властивості екстракту листя Центелли Азіатської

Антиоксидантна. Бореться з руйнівною дією вільних радикалів, захищає шкіру від УФ-випромінювання.

Омолоджувальна. Прискорює оновлення шкіри, посилює мікроциркуляцію в ній, стимулює синтез колагену, еластину та гіалуронової кислоти, розгладжує зморшки, надає шкірі пружності та підтягнутого вигляду.

Протизапальна. Заспокоює чутливу шкіру, бореться запаленнями при екземі, псоріазі, інших захворюваннях шкіри, ефективно справляється з вугровим висипом, т.я. розчиняє захисну оболонку бактерій, що викликають його розвиток.

Судинозміцнювальна. Зміцнює стінки кровоносних судин, усуває судинні зірочки.

Лімфодренажна. Покращує мікроциркуляцію, бореться з набряками.

Загоювальна. Прискорює загоєння ушкоджень шкіри, запобігає утворенню рубців, в т.ч. при вугровому висипі.

Зволожувальна. Ефективно зволожує шкіру, сприяє підтримці оптимального водного балансу.


Способи отримання екстракту листя Центелли Азіатської

1. Екстрагування за допомогою CO2

При даному методі як розчинник застосовують зріджений вуглекислий газ під високим тиском. Після закінчення екстракції тиск повертають до нормального атмосферного. При цьому CO2 переходить у газоподібний стан і випаровується, залишаючи тільки чистий екстракт.

2. Мацерація

Екстрагування Центелли відбувається за допомогою рослинної олії.

3. Екстрагування за допомогою водно-гліколевого або водно-гліцеринового розчину.

Подрібнену сировину поміщають до екстрактора і заливають водно-гліколевим або водно-гліцериновим розчином. Процес екстрагування відбувається при постійному перемішуванні маси. Потім отриману суміш фільтрують на центрифузі, відокремлюючи екстракт.


Цікаві факти

1. У Центелли Азіатської багато назв. Найвідоміші з них – Готу Кола, Тигрова трава або Індійський полин.

2. У XIX столітті іспанські та французькі лікарі активно застосовували Центеллу для лікування прокази та лімфедеми.

3. У Китаї Центеллу Азіатську називають «фонтаном молодості». Архівні документи донесли до наших днів інформацію про китайського професора-травника Лі Чун Юна. Він прожив 256 років завдяки щоденному прийому чаю із листя Центелли.

4. Назва «Центелла» походить від латинського слова Centum (у перекладі – число 100).

5. У медицині народів Азії Центеллу застосовують для лікування туберкульозу, епілепсії, діареї, виразкової хвороби та екземи.

6. Екстракт листя Центелли Азіатської включений до європейської фармакопеї як ефективний засіб при тривожних станах, неврозах, шкірних хворобах та варикозному розширенні вен.


Опис рослини

Центелла Азіатська (Centella Asiatica), рід Центелла (Centella) родина Зонтичні (Apiaceae або Umbelliferae) – трав'янистий повзучий багаторічник заввишки 15-20 см. Листя цілісне, округло-ниркоподібної форми з широкою виїмкою. Квітки дрібні, непоказні, рожевуваті розташовані на укорочених квітконіжках. Плоди округлі бурі (мерікарпія), сплющені з двох сторін.

Коментарі

Написати коментар